Osvětlení a jeho realizace v interiéru

Realizace světel v interiéru není vůbec snadná záležitost. Aby bylo každé místo v bytě optimálně osvětleno dle jeho využití, je.

Realizace světel v interiéru není vůbec snadná záležitost. Aby bylo každé místo v bytě optimálně osvětleno dle jeho využití, je instalace světel zcela individuální záležitostí. Mnohdy ale víme, jakého efektu chceme dosáhnout, jenže nevíme, jaká cesta k tomu vede. V tomto případě je dobré obrátit se na odborníky. Osvětlení by mělo být příjemné, plnit správně svůj účel, a navodit tu správnou atmosféru. Každý máme o osvětlování trochu jiné představy a nároky. Osvětlení by ale vždy mělo být v souladu s určitými základními pravidly, která vznikají na základě poznatků o působení barev a světla.

Výběr těch správných osvětlovacích řešení

V každém interiéru jsou různé zóny, určené a přizpůsobené k provádění různých činností nebo prací. Osvětlení jednotlivých zón bývá odlišné, podle funkčního uspořádání bytu. Důležité je dosažení správného a vhodného poměru mezi světlem přímým a světlem rozptýleným. Lokální svítidla pak osvětlují určité vybrané části. Jen pak je v interiéru navozena vždy příjemná atmosféra, podle konkrétní situace.

This article was written by